Impotence

Nebojte se, nemusí být strašákem, samozřejmě, pokud jí včas odhalíte.

152 milionů mužů na celém světě. Reálné číslo bijící na poplach. Možná jste zvědaví, čeho se to číslo týká. Věci o které neradi mluvíme, máme z ní strach, stydíme se za ní. Nebojte se, nemusí být strašákem, samozřejmě pokud jí včas odhalíte.

Definice a příznaky impotence

Lékaři definují impotenci jako trvalý problém dosáhnout a / nebo udržet erekci pro završení pohlavního styku. Je však potřeba rozeznat, jestli jde o ojedinělé selhání stopoření, se kterým se jednou za čas střetne každý muž a nebo jestli jde o skutečně opakující se problém s erekcí. Erektilní dysfunkce má vliv nejen na sexuální oblast muže, ale často má negativní účinky i na celkový zdravotní stav, partnerské a rodinné vztahy nebo radost ze života. Kromě vysokého krevního tlaku, kouření a alkoholu patří mezi další podporovatele impotence nezdravý životní styl spojený s obezitou, užíváním nadměrného množství léků nebo dokonce drog. Kromě nich se na poruchách erekce podílí chronické a zároveň jakékoliv vážné onemocnění, deprese nebo cukrovka.

Příčiny a faktory impotence

Čísla impotentních mužů, kteří svůj problém neřeší jsou alarmující. Většinou je důvodem uzavřenost, hanba, či různé osobní důvody, pro které muži raději mlčí. Někdy se zvyknou i sami za celý kolotoč sexuálních problémů obviňovat. Strach a obvinění však zvyšují jen další stres, který impotenci ještě více podporuje. Proto je v první řadě důležité mluvit o všem, co vás trápí.

Kromě důvěry vašim nejbližším, je třeba hledat příčiny vzniku této neschopnosti. Možná o tom ani nevíte, ale často je za impotencí nějaká chronická nemoc. Trpíte cukrovkou, aterosklerózou či už tak klasicky a sporadicky vyšším krevním tlakem? Může to být jedna z příčin, proč jste impotentní. Kromě těchto onemocnění může impotenci způsobit i nezdravý životní styl, kardiovaskulární onemocnění, deprese i psychické změny. Zdá se vám toho hodně? To ještě není zdaleka konec. Příčinou může být někdy klasický úraz, či dokonce kouření nebo nadměrná konzumace alkoholu.

Zmíněná fakta by vás však měla přimět k zamyšlení, jak tento problém s erekcí neodkládat a pustit se k činům. Nezapomeňte, že i při tomto faktoru je důležité myslet pozitivně. Jen odhalením příčin totiž dokážete vyřešit problém.

Fyzické faktory, které způsobují impotenci:

 • Vysoký cholesterol
 • Obezita
 • Diabetes (Cukrovka)
 • Rakoviny prostaty
 • Hormonální nerovnováha
 • Zánět prostaty
 • Úraz pánve
 • Vysoký krevní tlak
 • Kouření
 • Únava
 • Arteriální insufficiencia (cévní onemocnění)
 • Impotenci mohou způsobit i jisté druhy léků, či časté užívání alkoholu

Léčba impotence

Ať už trpíte tímto problémem v mladém věku nebo jste senior, vaším prvním bodem by měla být změna životního stylu. Ten často závisí na věcech, o kterých si myslíme, že jsou normální. Mezi ně patří například ponocování. Zkuste si lehnout dřív a zaručeně se vyhnete únavě a tomu největšímu níčiteli všeho pěkného v našem životě – stresu. Rozdělte si den na více chvil pro sebe. Najděte si čas na oddych, zapomentě na starosti, práci a myslete jen na to, jak se cítíte dobře. Váš sexuální život se vám odvděčí i za zdravou stravu. I tehdy když je těžké se vzdát mastného jídla, začněte postupně. Někdy stačí obohatit vaše denní menu o vitamíny, vlákninu a dostatek tekutin. Mezi důležité body vašeho seznamu by mělo patřit vynechání kouření.

Informujte se o příčinách a léčbě impotence. Prolistujte si literaturu a zeptejte se na nejlepšího odborníka. Lékař jistě bude vědět, co a jak, případně vám poradí nejlepší léky dostupné na trhu, či jinou metodu. Pokud lékař zjistí, že po fyzické stránce jste absolutně v pořádku, nezapomeňte vyhledat pomoc psychologa.

Výhra nad impotencí

Pokud máte jakékoliv důvody k tomu, že jste ještě nenavštívili urologa, nezoufejte. Další populární možností je sáhnout po více druzích preparátů, které slouží k posilnění erekce. Můžete se poradit s vaším lékařem nebo zvolit lehce dostupný výživový doplněk Zerex.