Sexuolog MUDr. Václav Urbánek, CSc o produktech Zerex

Názor sexuologa MUDr. Václav Urbánek, CSc na tabletky Zerex

Paleta farmakologických léčebných prostředků či cest ku příznivému ovlivňování a zvládání mužských sexuálních dysfunkcí různého typu se ve Slovenské republice rozrostla o potravní doplňky ZEREX. Ocení je zejména a v prvé řadě tací uživatelé, kteří před chemicky syntetizovanými substancemi upřednostňují působky získané z přírodních zdrojů, tedy účinné látky bylinného původu.

Zmíněný doplněk stravy pod značkou Zerex distribuuje společnost Active life, s.r.o. K dnešnímu datu je dostupný bez lékařského předpisu dokonce ve třech indikačně rozdílných modalitách čili provedeních; neboli ve třech složením vzájemně odlišných variantách, z nichž každá je k aplikaci určena při jiném převažujícím sexuálním problému či nedostatku. Současně však platí, že je dobře přípustné užívání jednotlivých produktů v případě potřeby spolu rozumným způsobem kombinovat. Příslušné názvy zní Zerex Klasik, Zerex Extralong a Zerex Ultragold.

Nejdříve pojednáme společné vlastnosti či charakteristiky zmíněných tří produktů a poté se podrobněji budeme věnovat každé modalitě zvlášť.

Zerex jsou originální potravní doplňky vyráběné ve Spojených státech amerických, přičemž důležitou předností je certifikovanost jejich složení. (Přípustná výrobní odchylka oproti písemně proklamované skladbě každého typu tobolky zde činí plus minus 10 mg.) Jsou určeny plnoletým mužům, tedy ve věku od osmnácti let výše. Ovšemže nejsou určeny dětem ani ženám těhotným nebo kojícím.

Představují kombinaci čistě přírodních extraktů z tradičních bylin s některými aminokyselinami pro lidský organizmus nezbytnými či důležitými a popřípadě s vitaminy skupiny B. Elegantní, pro uživatele zcela nezatěžující, je způsob podání v podobě kapslí neboli tobolek k perorální aplikaci; tedy k prostému spolknutí načasovanému (konkrétně viz níže) před párové (manželské nebo partnerské) sexuální aktivity. Velkou výhodou je nulový výskyt jakýchkoli nežádoucích vedlejších účinků. Jinými slovy, tobolky Zerex nevyvolávají bolesti hlavy, nezpůsobují podráždění trávicího traktu a tak dále; naopak, přispívají k navození příznivého duševního rozpoložení a pohody. Doba nástupu účinku je do určité míry individuální, odvisí totiž od věku jedince a od jeho tělesného i psychického stavu.

Jelikož se praktické uplatňování potravních doplňků Zerex obvykle děje bez nutnosti průběžných kontrol lékařem, musím zde uvést a zdůraznit několik obecných omezení a zásad, jež jsou pro potencionální uživatele z hlediska zdravotní bezpečnosti naprosto nepřekročitelné:

1) Zerex neužívejte při těchto skutečnostech zdravotního stavu: cévní mozková příhoda prodělaná v posledních třech měsících; srdeční infarkt prodělaný v posledních třech měsících; jiné, blíže nediagnostikované obtíže týkající se srdeční činnosti; nízké hodnoty krevního tlaku; závažná porucha funkce jater nebo ledvin; přecitlivělost (alergická reakce) na některou složku přípravku; vrozená porucha oční sítnice – její vzácně se vyskytující pigmentový zánět; známky zvýšené povšechné krvácivosti; vředová choroba žaludku nebo dvanáctníku.

2) Nepřekračujte doporučené denní dávkování (viz níže), a to ovšem ani v případě „střídání“ jednotlivých modalit produktu Zerex.

3) Přípravek nepoužívejte jako náhradu pestré stravy.

4) Přípravek nekombinujte s alkoholem.

5) Během užívání produktu Zerex neaplikujte žádný jiný farmakologický prostředek k podpoře sexuálních funkcí.

ZEREX KLASIK

Složení: Tribulus terrestris (kotvičník zemní) 150 mg, L-arginin 50 mg, Maca (řeřicha peruánská) 50 mg, L-lysin 50 mg, theobromin 50 mg, L-citrulin 50 mg.

Dávkování: 1 tobolku užít přibližně l hodinu před sexuálním aktem. Maximální denní dávka obnáší 2 tobolky.

Charakteristika účinků: Zvyšuje sexuální touhu neboli libido, zlepšuje kvalitu i spolehlivost erekcí a celkově zkvalitňuje průběh pohlavního styku. (Stačí užít jen jednu tobolku.) 

ZEREX EXTRALONG

Složení: Tribulus terrestris 100 mg, L-arginin 50 mg, Maca 50 mg, ženšen 50 mg, L-lysin 50 mg, theobromin 40 mg, ostropestřec mariánský 30 mg, L-citrulin 30 mg.

Dávkování: 1 tobolku užít přibližně l hodinu před sexuálním aktem. Maximální denní dávka obnáší 2 tobolky.

Charakteristika účinků: Zvyšuje sexuální touhu neboli libido. Je vhodný pro muže s předčasnou až překotnou ejakulací, např. pro některé příslušníky mladší věkové kategorie. (Stačí užít jen jednu tobolku.) Oddálením ejakulace může v některých případech pohlavní styk prodloužit až o nekolik minut. 

ZEREX ULTRAGOLD

Složení: Tribulus terrestris 300 mg, Maca 200 mg, Schizandra chinensis (klanopraška čínská) 200 mg, laktát zinečnatý 20 mg, glukonan měďnatý 2 mg, vitamin B2 (riboflavin) 2,8 mg, vitamin B6 (pyridoxin) 8 mg, vitamin B12 (kyanokobalamin) 5 mikrogramů.

Dávkování: Užívat 2 tobolky denně – jednu ráno a jednu večer. Doporučuje se užívat minimálně po dobu 3 měsíců.

Charakteristika účinků: Dlouhodobě zachovává kvalitní sexuální funkce; je vhodný pro seniory. Snižuje stres, přispívá k udržení sérové hladiny mužského pohlavního hormonu a posiluje činnost imunitního systému.

Závěrem lze souhrnně konstatovat, že vhodnou volbou některé ze tří existujících originálních modalit produktu Zerex je možno výrazně příznivě ovlivňovat případy erektilní dysfunkce, předčasné ejakulace a snížené sexuální touhy, eventuálně též problémů týkajících se prostaty, a v konečném důsledku tak podpořit i zdárné plození potomstva konkrétními manželskými nebo partnerskými dvojicemi. Věřme, že kladných zkušeností s velmi slibnými potravními doplňky zahraniční provenience Zerex Klasik, Zerex Extralong a Zerex Ultragold bude rychle přibývat. Jejich vydatné kýžené účinky uživatelům nejspíš přinesou potěšení a třeba i radostné erotické povyražení.

MUDr. Václav Urbánek, CSc.