Poruchy erekce - co je způsobuje

Nejčastěji označována jako impotence je problém, který trápí mužské pokolení a značí neschopnost dosáhnout či udržet erekci při nebo během sexu.

Nejčastěji označována jako impotence je problém, který trápí mužské pokolení a značí neschopnost dosáhnout či udržet erekci při nebo během sexu. Tato nemoc se stále častěji skloňuje v lékařské terminologii. Přesto lidé trpící touto poruchou odmítají mluvit o impotenci. Postihuje až jednoho z deseti mužů, jinak řečeno desetinu sexu-schopného mužského osazenstva.

Za poruchou erekce může stát široké spektrum problémů, ať už fyzického nebo psychického charakteru. Pokud máte problémy s udržením erekce více než několik týdnů zkuste se obrátit na svého lékaře.

Kdy nastávají poruchy erekce?

Erekce může selhat při různých onemocněních jako jsou:

 • Vysoký krevní tlak
 • Diabetes
 • Parkinsonova choroba
 • Hypospadie
 • Peyronieho choroba
 • Roztroušená skleróza

Příčin je mnoho a následek jen jeden. A pro muže i jeho partnerku právě nejnepříjemnější. Nedostatek či až absence sexu ve vztahu umí připravit páru krušné chvíle. Bez možnosti odfiltrování vaší vášně i stresu prostřednictvím milování se častěji hádáme, což může způsobit rozchod.

Další faktory, které způsobují poruchu erekce

 • Životní styl

  Cigaretka, dvě či celý balíček za jeden den, sedavé zaměstnání, špatný výběr jídla. Myslíte si, že takové trávení života vám prospívá? Neprospívá vašemu tělu ani vašemu penisu. To jak se stavíte k vašemu tělu se může prudce obrátit proti vám. Kvůli kouření se vám zužuje většina cév, nejvýše však trpí cévky v penisu, které tím pádem zhoršují průtok krve.

 • Léky na předpis

  Některé léky, jako jsou beta-blokátory, antidepresiva, diuretika či dokonce i léky proti bolesti jsou příležitostně spojovány s erektilní dysfunkcí. Pokud si myslíte, že toto je i váš případ prodiskutujte s lékařem nahrazení těchto léků.

 • Chirurgické zákroky

  Operace zabývající se cévkami v blízkosti mužského přirození mohou způsobit krátkodobé poruchy erekce. Kromě chirurgických zákroků může poruchu erekce způsobit i radiační terapie, Bypass či Brachyterapie.

 • Poranění penisu

  Poškozené cévy či tkáň v okolí penisu, může také způsobit dočasnou absenci erekce. Je všeobecně známo, že muži s obřízkou mají menší pravděpodobnost výskytu impotence.

Poruchy erekce a psychologické faktory

Erektilní dysfunkce mohou vzniknout i následkem psychických faktorů jako jsou sexuální či emocionální trauma. Nepříjemné až hrůzostrašné zkušenosti v životě ohrožují jak vaši psychiku tak i vaši šanci mít zdravý sexuální život. Vyzkoušejte hromadit pozitivní myšlenky a filtrovat negativní následky a jevy. Rozhodně to za to stojí! Krátkodobou impotenci způsobuje hlavně stres a úzkost, které se narůstající dobou nefunkčnosti pohlavního ústrojí jen a jen zhoršují. Vyplatí se riskovat schopnost sexuálně potěšit sebe i vaši partnerku? Zvažte, zda vám stres v zaměstnání a životě stojí za ztrátu zdraví.

Mobil - nepřítel erekce?

Zatímco četné studie prokázaly, že radiace z mobilních telefonů vede k poškození spermií a snížení plodnosti, nové zprávy odkazují, že mobily způsobují i poruchy erekce. V předběžné studii publikované v středoevropském urologickém věstníku, lékařské týmy v Rakousku a Egyptě zjistily, že muži, kteří nosili zapnuté mobilní telefony delší dobu těsně u sebe měli zvýšený výskyt impotence, než muži kteří s sebou brali mobily po kratší dobu.