Velikost penisu a vše co něm potřebujete vědět

Vše co potřebujete vědět o penisu, způsobu jak funguje a jaké jsou možnosti zvětšení penisu.

Mužský penis se skládá z párových dutinkových tělísek, které probíhají po celé délce penisu a jsou jakýmsi bludištěm cév a dutin. Dále se skládá z nepárového houbovitého tělíska, které je vlastně erektilní tkání. Podél dutinkových tělísek ve spodní části těla penisu vede močová trubice. No a tělo penisu je zakončené žaludem, ze kterého vede vývod močové trubice. A právě odtud je z těla odváděna moč a také semeno. Aby však došlo k výronu semene, muž musí nejdříve dosáhnout erekce a ejakulovat. Co je to tedy erekce?

Erekce a erektilní dysfunkce

Při erekci se v penisu nahromadí krev, která způsobuje jeho ztvrdnutí a vztyčení a tak je muž připravený na sexuální styk. K erekci dochází po různých sexuálních stimulech před stykem. Známe však i noční nebo také samovolnou erekci. Aby byl sexuální styk plnohodnotný, erekce musí být dostatečně pevná a dlouhá tak, aby muž dokázal uspokojit svojí partnerku. A hlavně aby došlo k úspešnému ukončení styku výronem semene. Na to je nevyhnutelná souhra různých faktorů a to hlavně kardio-vaskulárních, endokrinologických, nervových a psychologických. Pokud muž není fyzicky nebo psychicky v pořádku, dochází k erektilní dysfunkci.

U erektilní dysfunkce tedy nedochází k dostatečnému ztvrdnutí a ztopoření penisu, případně trvá příliš krátce. O erektilní dysfunkci se však nemůže mluvit při pouhém občasném selhání. To se může stát i při únavě nebo momentálním zhoršení zdravotního stavu. O poruše erekce se může mluvit až tehdy, kdy muž není schopný erekce po dobu několika měsíců za sebou. Léčba erektilní dysfunkce je však možná. A to buď změnou životosprávy, vyřešením zdravotních problémů, které ji způsobují nebo návštěvou psychologa nebo sexuologa. Pomoci může i chirurgický zákrok, ale i kvalitní výživové doplňky jako je například Zerex. Ten obsahuje aminokysliny a přírodní výtažky z bylin, které přispívají ke zvýšení produkce mužského pohlavního hormonu. A bez dostatečného množství mužského pohlavního hormonu není erekce možná.

Jak zvětšit penis?

To je možné jen chirurgicky. Pokud však chcete svůj penis o něco zvětšit, zpevnit a posílit, existuje několik způsobů.

Stretching nebo natahování

Kdysi totiž byli Kegelovy cviky výlučně ženskou záležitostí a pomáhaly zpevnit vaginální svalstvo po porodu. Časem se však zjistilo, že pomáhají i při problémech s inkontinencí a dokonce i při předčasné ejakulaci. Zároveň pomáhají zpevnit a prokrvit penis, který je po cvičení mohutnější. Jak je tedy cvičit? Kegelovy cviky se zaměřují na posilnění pubococcygeálního svalu (PC svalu), který se nachází v pánevním dně a spojuje konečník, genitálie a stehenní kost.

PC sval má nesmírný vliv na kvalitu sexuálního života. Cvik spočívá v tom, že musíte tento sval stáhnout podobným způsobem, jako když se snažíte zadržet moč. Sval je třeba nechat stažený co nejdéle, jak to jen vydržíte. Pravidelným opakováním vydržíte stále více a cvik bude vést k tomu že PC sval postupně dokážete ovládat.

No a jaký to má vliv na kvalitu sexuálního života? Ovládáním svalu totiž dokážete zadržet přicházející ejakulaci a vydržet déle! Stejně tak tento cvik výrazně prokrvuje penis, díky čemuž je pevnější a větší. Cvik opakujte 20 až 30 krát denně a intervaly stažení svalu postupně prodlužujte.

Více o kegelových cvicích se dočtete v magazínu Zerex.

Jelqing – masáž a nebo takzvané dojení

Jelqing praktikujte pouze ve stavu poloviční, maximálne třičtvrtinové erekci! Při cvičení s ochabnutým penisem nemá jelqing žádný smysl a s penisem v erekci může dojít k jeho poškození! V čem spočívá tento cvik? Je jednoduchý. Vytvořte si z ukazováčku a palce znak „OK“. Uchopte penis u kořene a postupujte tahem směrem ven k žaludu. Tímto způsobem má dojít k masivnímu prokrvování rozšiřování tkáně, čímž dochází ke zvětšení penisu. Dávejte však pozor, abyste pří cvičení necítili bolest! Lepší je jelqing provozovat s penisem natřeným například lubrikačním gelem. Na suchém penisu by mohlo dojít k poranění pokožky. Názory na tento cvik se různí a někteří pánové uvádějí, že si tímto způsobem penis poranili. Proto nic není třeba nutit ani přehánět.

Hanging nebo také závaží na penisu

Tato kontroverzní metoda může být trochu nebezpečná. Dochází u ní k zavěšení závaží na penis, Princip je podobný jako u natahování, ale na penis je vynaložená mnohem větší zátěž. Je třeba si tento cvik promyslet, jestli vám to za to stojí...

Rotace žaludu

Tento cvik je podobný jako stretching. Ale při natahování žalud zároveň otočíte na 30 vteřin ve směru hodinových ručiček a na dalších 30 vteřin proti směru hodinových ručiček. Výsledkem by mělo být masivní prokrvení a zvětšení penisu.

Operační zákrok

Při kterém zvětšení svého penisu svěříte do rukou profesionálů. Avšak tato metoda je pouze vhodná v případě, že máte takzvany mikropenis, tedy mužský penis, který i v erekci dosahuje délky jen kolem 7 centimetrů. Uvažujte: pokud máte penis přiměřené velikosti, vážně se vám vyplatí absolvovat operaci při které nějaký ten centimetr naroste?

Změna stravovacích návyků

Zde se nejedná ani tak o metodu prodloužení penisu, ale spíše o získání vaší skutečné velikosti. Pokud totiž máte nadváhu, poměrně velká část penisu je schovaná pod tukovou tkání. Zhubněte a uvidíte kolik centimetrů získáte.

Doplňky výživy na podporu erekce

Účinný způsob, jak ze svého penisu vytěžit maximum bez zákroků nebo namáhavého cvičení. Tyto doplňky výživy obsahují kromě jiných i pro muže nutné aminokysliny, jako je L-arginin, L-citrulline nebo L-lyzin a také přírodní stimulant Tribullus Terrestris, díky kterému dochází ke zvýšení hladiny mužského pohlavního hormonu u mužů. A ten je nutný pro bezchybnou erekci. Stejně tak podporuje krevní oběh, který má vliv na tvrdost a velikost penisu. Takovýmto účinným doplňkem je i Zerex, díky kterému je penis nejen opticky větší, ale i tvrdší a pevnější.