Jak zabránit předčasné ejakulaci?

Jde o skutečný problém, který je třeba řešit. Prozradíme vám více o tomto problému.

Předčasná ejakulace neboli jinak řečeno předčasný výron semene je poměrně častý jev. Podle Mezinárodní klasifikace nemocí (MKN-10) se jedná o výron semene cca do 15 sekund od začátku pohlavního styku, podle odborníků do 1 minuty od začátku sexu. Právě tomuto jevu by chtěli zabránit snad všichni muži na planetě.

Většinou se po tak rychlém vyvrcholení cítí méněcenní, nejsou si jisti svou mužností a mají pocit, že dostatečně neuspokojili svou partnerku. Předčasná ejakulace zkrátka byla, je a bude strašákem všech mužů. Pojďme společně zjistit, jak předčasná ejakulace vzniká, co ji způsobuje, jakými způsoby se může řešit či jak ji můžete alespoň oddálit.

Předčasný výron semene - statistiky hovoří jasně

Předčasná ejakulace je problém, který trápí zejména mladší muže na počátku sexuálního života. Mezi 18. a 25. rokem života uvádí obtíže spojené s příliš brzkým výronem semene až třetina mužů. Ovšem potkat se s ní mohou také zralí muži, kteří mají mládí daleko za sebou. 38 % mužů v České republice zažilo alespoň jednou v životě předčasnou ejakulaci, 13 % mužů pak trápí předčasná ejakulace opakovaně. Podle čísel se tedy nejedná o nic neobvyklého. Avšak problémů a vrásek na čele může přidělat až až. Jak a kde vlastně rychlá ejakulace vzniká?

Předčasná ejakulace příčiny

Hlavní a tou nejčastější příčinou rychlé ejakulace bývá velmi málo zkušeností. Odborníci často hovoří o tom, že stejně jako se člověk musí naučit udržet močení, musí se také naučit ovládat ejakulaci a výstřik. Chce to tedy trénink a časté opakování sexuálního styku, aby muž získal 100% kontrolu nad ejakulací a svým vyvrcholením.

Další příčiny předčasné ejakulace můžeme nalézt také v nízké četnost sexuálních styků a s tím spojené přílišné vzrušivosti. Pokud tedy bude muž pravidelně souložit se svou partnerkou, měla by se průměrná délka sexuálního styku značně prodloužit.

Problémy mohou být i čistě fyziologického rázu, např. zvýšená vodivost periferních nervů či zánět prostaty. V takovém případě doporučujeme návštěvu lékaře a profesionální léčbu takového problému.

Dalším faktorem jsou nepříznivé podmínky a mnohdy jde o produkt strachu či úzkosti. Muž by měl být při sexu naprosto v pohodě a měl by si užívat společných chvil se svou partnerkou a neřešit, jak kvalitní sex nakonec bude. Pokud se s partnerkou skutečně vroucně milujete, určitě pochopí občasné zaškobrtnutí.

Jak můžete bojovat s předčasnou ejakulací?

Mnoho „internetových odborníků“ doporučuje, abyste s předčasným výronem semene bojovali častější masturbací. Co je však velmi negativní na tomto postoji a této aktivitě je fakt, že pokud masturbujete, primárně vám nejde o dlouhé sebeukájení, ale pouze o rychlé navození stavu spokojenosti, který končí ejakulací.

Ideálním řešením je tedy pravidelný pohlavní styk s vaší partnerkou.

„Musím zdůraznit, že úplně nejzákladnějším předpokladem k terapii předčasné ejakulace je zajištění pravidelnosti v sexuálním režimu muže. Jinými slovy, pravidelnosti i dostatečné častosti pohlavních styků. Je vhodné uskutečňovat je několikrát týdně. Pokud totiž mezi jednotlivými ejakulačními vybitími (zejména u jedince mladého) vznikne časový výpadek celotýdenní či třeba ještě podstatně delší, tak při následném pohlavním styku pak u každého muže nastoupí tendence k urychlení nebo dokonce k překotnosti ejakulace. To není žádná porucha, ale fyziologická zákonitost” zdůrazňuje uznávaný odborník v oblasti sexuologie MUDr. Václav Urbánek, CSc.

Navíc i během sexuálního styku se snažte ejakulaci co nejvíce oddálit. Někomu pomůže sexuální pauza, během které například partnerku uspokojují ručně nebo ústně, jiným pomáhají například myšlenky na něco asexuálního. Každopádně se vám to ale musí za každou cenu líbit. Nesmíte se nutit do něčeho nepříjemného. Pak pro vás sex přestane být krásný a vzrušující, ale jen další z mnoha povinností.

„Při jakékoli nedokonalosti pohlavního styku bývá psychická složka přítomna, vytváří se tzv. psychologická nadstavba. Věnujte se s partnerkou dotekové předehře třeba jen jednostranně, to znamená ještě před zavedením penisu do pochvy se vynasnažte dotekově navodit u partnerky výrazně vyšší hladinu sexuálního vzrušení, než jaká bude souběžně přítomna u Vás” radí MUDr. Václav Urbánek, CSc.

<>Dalšími možnostmi jsou například techniky Tantry. I ty obsahují určitá cvičení, během níž se muž snaží ejakulaci co nejvíce oddálit. Jsou vhodná prakticky pro každého a provozovat je můžete jak se svou partnerkou, tak i s odbornou masérkou.

Velice populární jsou také Kegelovy cviky, které jsou poměrně jednoduchým postupem pro oddálení ejakulace a prodloužení sexu. Nic nezkazíte ani změnou polohy při samotném sexuálním aktu.

Řešení předčasné ejakulace

Pokud se rozhodnete sáhnout po komerčním přípravku, najdete na trhu nejrůznější znecitlivující krémy, spreje a kondomy. Jejich účinnost ovšem není příliš vysoká a navíc je jejich použití velmi nepříjemné. Někteří muži mohou mít dokonce na takové výrobky alergii, a tak se pro mnohé ani nehodí. Navíc znecitlivující gel se může nechtěně přenést i na partnerku a to není zrovna to, co byste právě chtěli. Jelikož je předčasná ejakulace zcela běžný jev, doporučujeme jej řešit méně invazivními metodami.

Zlepšit erekci a prodloužit pohlavní styk můžete také přírodními doplňky stravy. Certifikovaným výrobkem je Zerex Extralong. Jeho uživatelé potvrzují, že může prodloužit dobu pohlavního styku až o 30 minut. Je určený pro ty, které trápí délka pohlavního styku spíše než síla jejich erekce. Zerex Extralong má rychlý nástup účinku a stačí užít pouze jednu tabletu před sexuálním stykem.

Obsahuje výtažky z Kotvičníku zemního, Maci peruánské, Pestřce mariánského, Ženšenu, L-arginin, L-lyzin, Teobromín a L-Citrulín. Jedná se tedy čistě o přírodní kombinaci extraktů z tradičních bylin a důležitých aminokyselin. Léčba pomocí Zerex Extralong příznivě ovlivňuje zdravý intimní život muže.

Zerex jako perfektní volba

Zerex Extralong je pouze doplněk stravy. Nejedná se o lék. K jeho koupi nepotřebujete tudíž lékařský předpis. Zerex je volně dostupný na internetu. „Pokud jste v zásadě zdráv, není k užívání Zerex extralong žádná překážka” říká uznávaný odborník v oblasti sexuologie MUDr. Václav Urbánek, CSc.

Zerex Extralong podporuje libido, chuť na sex, přispívá výdrži a kvalitě sexuálního života a duševní pohodě.

Pokud vám tedy ani pravidelný pohlavní styk, nejrůznější cvičení či techniky k oddálení ejakulace nepomohou a ani lékař váš zdravotní stav nevyhodnotí nijak špatně, můžete Zerex Extralong jednoznačně vyzkoušet.