Předčasná ejakulace

Mnoho mužů se mylně domnívá, že trpí předčasnou ejakulací. Podle odborných informací to znamená ejakulace do minuty až dvou po vniknutí do ženy.

Mnoho mužů se mylně domnívá, že trpí předčasnou ejakulací. Podle odborných informací to znamená ejakulovat do minuty až dvou po vniknutí do ženy.

Jelikož náš střed vesmíru je tam dole, je přirozené, že nám záleží na tom, aby vše fungovalo co nejlépe. Někoho trápí tvar jeho penisu, jiné jeho rozměry. Další prahnou po delší výdrži nebo po rychlejším dosažení orgasmu.

Kdo však opravdu ví, co je přirozené? Podle čeho si muži většinou dělají názor? Myslím, že mnoho mužů je poznamenaných filmy, pornem, případně frajerskými řečmi kamarádů.

Vždy se s tím dá něco dělat. Chcete-li zaběhnout maraton, musíte trénovat. V tomto případě máte k dispozici například cviky z taoismu nebo tantry. Obě nauky jsou několik tisíc let staré a pocházejí z Asie. Zabývají se tím, jak kultivovat, zpracovávat a využívat sexuální energii v nás.

Můžete navštívit odborníka na sexological bodywork, který se zaměřuje na práci s pánevním dnem, sexualitou a tělem. Tato metoda pochází z Californie a jejím zakladatelem je Joseph Kramer, PhD. Jednou z možností je i využití produktů od firmy Zerex.

Můj názor je, že pokud neexistuje žádná funkční příčina, za předčasnou ejakulací se skrývá některý z psychických důvodů - stres, tréma, špatná zkušenost nebo nedostatek praxe.

Jak to bylo u mě? Zažil jsem většinu problémů, o kterých píšu, ale nejvíc mě ovlivnila dlouhá pauza od sexu a nedostatek zkušeností.

Přibližme si zmíněné techniky.

Sexological bodywork

Využívá se dech, pohyb, zvuk a dotek. První tři jsou společné pro všechny techniky, protože pracují se zvyšováním energie v těle. Při sexological bodywork s vámi nejvíce pracuje terapeut, podobně jako při tantrické terapii. Rozdíl oproti tantře spočívá například v tom, že bodywork je "západnější", modernější, používají se chirurgické rukavice ... Něco však tyto techniky mají i společné. Přinejmenším to, že jen velmi málo Slováků o nich ví.

Můžete zkusit i koučink orgasmické jógy, kde se pracuje na změně a zlepšení masturbační návyků. Věnujete se tomu sami, v soukromí vašeho domova. Trénujete denně, v průběhu 21 dnů.

Tantra

Nazývá se také tantrická terapie nebo tantrická masáž. Nedejte se zmýlit tím, co nabízí většina salonů v Bratislavě. Využívají název tantra pro byznys a je v něm většinou krásně zabalená erotika. Při tantra masáži se může využívat taoistická technika velký tah (tzv. Big draw). Většinou přitom člověk leží a pomocí masáže se mohou uvolnit zatuhlá či energeticky zablokovaná místa. Případně se energie (nejčastěji ze vzrušení) rozvádí ze zdroje, tedy penisu a pánve, do celého těla. Klienta v tomto případě masér vede, jak zapojovat dech, zvuk a pohyb pro hlubší prožitek a "lepší" výsledky. Může se stát, že pokud budete tuto techniku vyžadovat od každé masérky, udiveně se podívá a bude překvapená, co po ní chcete.

Taoismus

Postupně děláte různá cvičení, od základních až po složité, od cvičení o samotě po cvičení s partnerkou při sexu. V tomto případě člověk cvičí nejvíce sám se sebou, což doporučuji například v případě, že je muž bez partnerky a má čas a prostor rozšiřovat své masturbační návyky a vztah se svým tělem v rámci intimity.

Základní cenná rada zní: vnímejte své tělo. Pokud to bude možné, snažte se co nejvíce uvolnit a nezatínat svaly. Dýchejte zhluboka. Dejte tomu několik pokusů, bez očekávání či tlaku na úspěch.

Můžete sáhnout i po lehčí metodě, kterou jsou například produkty od firmy Zerex nebo trénovat a hledat cestu přes přirozené fungování těla. Zázraky vám však nedokáži zaručit. Kdo z vás má pocit, že bude problém jinde než v hlavě, ať zajde za lékařem, urologem, sexuologem, bodyworkerom nebo jiným odborníkem a zjišťuje, jak může zlepšit svůj sexuální život.