Natural Jihlava - Houba - Shitake

50 g
| RECENZE

Natural Jihlava - Houba - Shitake

50 g

Shiitake (Lentinula edodes) je druh houby, která je původem z horských oblastí Asie. Čína poskytuje až 80% světové produkce. Nazývají se také čínské černé houby.

Skladem 1-5 ks 116,00 Kč s DPH

Způsoby a odhadované termíny dodání
Česká pošta - doručení na adresu můžete mít zítra
Česká pošta - Balíkovna můžete mít zítra
Kurýr PPL můžete mít zítra
Zásilkovna můžete mít zítra
Packeta home - kurír na adresu můžete mít zítra
- 1Ks +

SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY

icon

jsou účinné v boji proti bakteriím a škodlivým virům

icon

pomáhají předcházet kardiovaskulárním problémům

icon

skvělý antioxidant

Natural Jihlava - Shitake

Shiitake (Lentinula edodes) je druh houby, která je původem z horských oblastí Asie. Čína poskytuje až 80% světové produkce. Nazývají se také čínské černé houby.

“Shii“ v japonštině znamená dřevo, tedy odkazuje ke stromu na nichž i roste a „take“ jednoduše znamená houba. Už tisíce let tyto houby hrají důležitou roli v Asijské tradiční medicíně. Mají masitou dužinu a plnou chuť. V porovnání se šampiony mají 10x lepší a výraznější chuť, kterou si určitě zamilujete.

Nabízejí jedinečnou řadu fytonutrientů. Jsou vynikajícím zdrojem mědi, kyseliny pantothenové, selenu, vitamínu B2, zinku, manganu, vitamínu B6, B3, cholinu, vlákniny, vitamínu D a kyseliny listové.

Je to také skvělý antioxidant, který pomáhá podpořit náš imunitní systém. Pomáhají předcházet kardiovaskulárním problémům a udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi. Jsou účinné v boji proti bakteriím a škodlivým virům.


Použití

Tyto exoticky vydatné houby mají všestranné použití nejen v orientální, ale i evropské kuchyni. Jde o velmi cennou potravinu, kterou lze použít namísto masa, nebo jako přídavek do všech masitých jídel. Určitě je ocení především vegetariáni. Poslouží jako přísada do polévek, jako příloha, do těstovin a podobně.

Náš TIP!
Vyzkoušejte je restovat na másle spolu s petrželkou.

Příprava

Opláchněte pod studenou tekoucí vodou, abyste odstranili všechny případné nečistoty. Požadované množství vložte do hrnce, zalijte vroucí vodou a nechte namočené po dobu 15-20 minut. Namočením do vody se navíc uvolní jejich aroma.
Pak je možno přidat rovnou do receptu, avšak počítejte s tím, že se budou vařit minimálně dalších 20 minut.

Po otevření je skladujte v těsně uzavřeném obalu buď v lednici nebo v mrazničce, kde zůstanou čerstvé po dobu 6-ti měsíců až 1 roku.

Složení

Sušené houby Shiitake

K tomuto produktu zatím neexistují žádné recenze

Řekněte Váš názor na

Jméno Recenze Hodnocení

Chcete vědět více o tomto produktu?


guaranty

Doprava zdarma

Nezapomeňte na to, že když u nás nakoupíte v hodnotě nad 1900 Kč, získáte dopravu úplně zdarma.

Výhodná nabídka

všechny produkty