Poctivě připravované články o tom nejdůležitějším, co potřebuje každý vědět o svém zdraví.
Vyberte si z menu téma, které Vás právě teď nejvíce zajímá.
Naše tělo
Konzumace alkoholu je v dnešní době pro mnohé lidi stejně běžnou záležitostí jako třeba kouření. Jen v Česku vypije každý člověk průměrně 11,7 litru čistého alkoholu ročně. A ač je konzumace alkoholu u nás povolená až po dovršení věku 18 let, praxí zůstává, že už i mladí lidé mají s alkoholem osobní zkušenost. Některé průzkumy dokonce uvádí, že alkohol pije až 90 % mladých Čechů. Mezi lidmi od 18 do 30 let jsou jen 4 % abstinentů.
Na straně jedné zajímavý nápoj, který boří zábrany a rozpohybovává zábavu, na straně druhé možná příčina vašich problémů s erekcí. Jak alkohol ovlivňuje kvalitu mužské erekce? Jaké množství je už pro vás v tomto ohledu nebezpečné? Stačí vypít jednu skleničku a už se vám nepostaví, anebo musíte alkoholu vypít více? A co o alkoholu říkají odborné studie?
Už mírná konzumace alkoholu ohrožuje zdraví vašeho srdce a celého cévního systému. V první chvíli to sice nemusí vypadat nijak vážně, ale při pravidelném pití alkoholu to může vést k celé plejádě problémů. Mezi nimi samozřejmě stojí i problémy s erekcí.
Erektilní dysfunkce totiž není nic jiného než předzvěstí kardiovaskulárních chorob. Kde není dostatek krve a správné prokrvení, tam nemůže být ani pevná a kvalitní erekce. A čím více alkoholu pijete, čím častěji si tyto nápoje dopřáváte, tím větší je u vás riziko kardiovaskulárních chorob, onemocnění jater, i erektilní dysfunkce.
Jenže jaké toto množství vlastně je? Kdy je spotřeba alkoholu ještě v normě a kdy už je třeba zpozornět? Napoví nám rozsáhlá hodnotící studie, která od března 2016 porovnávala výsledky z 24 odborných studií z celého světa. Celkově tedy porovnávala výsledky 154 295 pacientů.
Tato práce kolektivu autorů zjistila, že konzumace alkoholu s mírným až středním stupněm spotřeby (<21 nápojů / týden) představovala pro muže nízké riziko erektilní dysfunkce (OR = 0,71; 95% CI: 0,59-0,86; P = 0,000).
Pravidelná a vysoká konzumace alkoholu (> 21 nápojů / týden) naopak představovala již výrazně vyšší riziko vzniku erektilní dysfunkce (normální: OR = 0,87; 95% CI: 0,75-1,07; P = 0,062; vysoký: OR = 0,99; 95% CI: 0,80-1,22; P = 0,893).
V metaanalýze závislosti na dávce alkoholu byl tedy jednoznačně pozorován lineární vztah mezi konzumací alkoholu a rizikem erektilní dysfunkce. Lze tedy říci, že mírný příjem alkoholu neměl výraznější vliv na riziko vzniku erektilní dysfunkce, zatímco pravidelná a vysoká konzumace ano. Tudíž čím více toho vypijete, tím horší bude vaše erekce.
Kromě ovšem výše zmíněného negativního vlivu alkoholu na kardiovaskulární systém člověka, má samozřejmě alkohol i další nežádoucí účinky. Jedním z nich jsou samozřejmě zhoršené smysly. Člověk pomaleji reaguje na vnější podněty, může mít zhoršené vidění a celkově nemusí správně vyhodnotit některé situace.
Však si jen vzpomeňte na to, když jste byl naposledy pořádně opilý. Asi jste v tu chvíli byl rád, že ležíte nebo sedíte. Náročnější pohyby byly pro vás prakticky nadlidským úkonem. A na nějaké erotické chvilky nebylo ani pomyšlení.
Nejen, že se vám v takovou chvíli s největší pravděpodobností ani nepostaví, ale ani váš výkon nebude patřit mezi ty lepší. Alkohol má totiž negativní vliv na váš nervový systém i na samotnou erekci.
Kromě toho má alkohol také negativní vliv na nejdůležitější mužský pohlavní hormon. Častá konzumace alkoholu negativně ovlivňuje produkci mužského pohlavního hormonu, a zároveň může pití alkoholu zapříčinit i poškozování těch molekul mužského pohlavního hormonu, které již v krevním oběhu jsou.
To může vést k typickým problémům spojeným s nízkou hladinou pohlavního hormonu v těle: „Typický pacient s nedostatkem mužského pohlavního hormonu si v ordinaci sexuologa stěžuje na poruchu erekce, zhoršení ranních erekcí, méně intenzivní ejakulaci či snížený objem ejakulátu. Další příznaky nedostatku mužského pohlavního hormonu jsou: snížená vitalita, úbytek svalové hmoty a síly, řídnutí ochlupení, abdominální obezita (obvod pasu více jak 102 cm), epizodické pocení, návaly horka, nespavost, ale i poruchy psychických funkcí jako je podrážděnost nebo letargie, snížený pocit spokojenosti, nedostatečná motivace, nízké sebevědomí, snížená duševní energie, deprese, pocit strachu či problémy s krátkodobou pamětí. Významný nedostatek mužského pohlavního hormonu zároveň vede k neplodnosti,” vyjmenovává charakteristické projevy úbytku pohlavního hormonu v mužském těle paní doktorka MUDr. Taťána Šrámková, CSc.
Sečteno, podtrženo… Alkohol není substancí, která by vám pomohla k lepším sexuálním výkonům. Naopak. Pokud tedy ze sebe nechcete udělat v posteli šaška, raději se mu před vášnivou nocí vyhněte. A to tím tuplem, jestliže už nějaké potíže s erekcí míváte a občas se svým kalhotovým kamarádem zápasíte.
Na druhou stranu můžete v takovou chvíli sáhnout po nejrůznějších doplňcích stravy pro podporu erekce. Nejsou to sice léky, které by vyléčily vaše problémy v posteli, ale pomohou vám zlepšit váš výkon, pevnost erekce i chuť na sex.
Skvělou volbou je Zerex Klasik. Tento přípravek čistě na přírodní bázi obsahuje účinné množství přírodních látek, které vám posílí vaši erekci, zvýší sexuální libido a celkově zlepší váš milostný život. Stačí užít jednu tabletku zhruba hodinu před sexem a najednou opět podáte výkon, o jakém se vám už dlouho ani nesnilo.